Genoskop – časté dotazy

Pro koho je Genoskop Junior určen a kdy je vhodné ho provádět?

Test Genoskop Junior je přednostně určen po děti a je vhodné jej provádět co možná nejdříve, klidně i v novorozeneckém věku. Čím dříve se případné vlohy nebo talent odhalí, tím dříve můžete dítě směrovat, např. u absolutního hudebního sluchu již od malička dítěti pouštět kvalitní hudbu apod. Jako nejvhodnější se jeví věk přibližně do 4 let. Odběr vzorku je naprosto bezbolestný, provádí se jemným sterilním kartáčkem, takže ho zvládnete provést i u miminka.
V případě, že byste měli zájem provést test Genoskop Junior u dospělých, stejně jako u dětí získáte příležitost dozvědět se více o tom, zda má testovaná osoba predispozice pro absolutní hudební sluch, zda například převládají sportovní vlohy pro rychlost a sprint nebo spíše tzv. horolezecké geny, odhalíte případný sklon k závislostem a zjistíte, jak je tato osoba nastavena z pohledu cirkadiánního rytmu, tzn. zda je spíše skřivan či sova, kdy se dokáže nejlépe soustředit a kdy je unavená.Kolik Genoskop testy stojí?

Ceny jednotlivých testů pro Genoskop jsou uvedeny zde:

 Jak vypadá výsledek Genoskop testu?

Výsledkový protokol má celkem 7 stran, kde kromě přehledu o testované osobě (datum přijetí vzorku, datum vyhotovení výsledků, jméno, číslo protokolu, …) je na každé stránce stručně popsán daný talent či vlastnost s navázáním na příslušný testovaný gen, výsledek (genotyp) a interpretace výsledku (co to pro dítě znamená). Na konci protokolu je celkové shrnutí všech výsledků a doporučení pro rodiče, jak dítě směrovat, co by mu mělo vyhovovat více a co méně apod.Budou mít moje děti stejné výsledky, nebo stačí otestovat jedno?

Vaše děti jsou jedinečné bytosti s odlišnou DNA (s výjimkou jednovaječných dvojčat), mají tedy i jiné vlohy a dispozice. Ve většině případů se výsledky liší a pouze ve zcela výjimečných případech se může stát, že se v uvedených pěti ukazatelích shodují, a z hlediska genetiky tak mají předurčeny podobné vlohy.Mění se výsledky Genoskop testu během života?

DNA je po celý život stejná, takže nemusíte mít obavy, že by se časem něco změnilo. S věkem se však mění vnější projevy některých dispozic, např. složení svalu – jedinci se sprintérským genem tuto vlohu ocení především v mládí, po 40. roce začíná pozvolna rychlých vláken ubývat a sval získává spíše vytrvalostní vlastnosti.Jak DNA test probíhá?

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
Proveďte prosím objednávku. My Vám odběrovou sadu obratem doručíme. Vy si sami odeberete vzorek. Odešlete vzorek poštou do laboratoře Genomac. Laboratoř Genomac izoluje a analyzuje DNA. Laboratoř Genomac vyhodnotí DNA. Laboratoř Genomac Vám zašle výsledek.

Genoskop DNA testJakmile obdržíme Vaši objednávku DNA testu, tak Vám odběrovou soupravu doručíme, pomocí které si dle přiloženého návodu sami odeberete DNA – jednoduše a v pohodlí Vašeho domova. Před odběrem vzorků doporučujeme přibližně hodinu nekouřit, nejíst a nepít. Odběrový štěteček je dostatečně jemný i pro citlivá dětská ústa, takže test lze provádět prakticky od narození.
Následně vzorky zašlete do laboratoře Genomac. Po obdržení Vašich vzorků se pomocí nejmodernějších přístrojů provede izolace a analýza DNA, následuje vyhodnocování a interpretace získaných dat.DNA test