O nás

Již od roku 2009 zprostředkovávám prodej genetických testů od společnosti Genomac (Genomac výzkumný ústav, s.r.o.).

Mé hlavní priority v podnikání jsou:

  • profesionalita,
  • vstřícnost,
  • poctivost,
  • diskrétnost.

Odběrové DNA sady rozvážím v Ostravě, Hlučíně a Frýdku-Místku, do jiného města Vám sadu můžu poslat poštou.

Mgr. David Moravec

dna-2789567_1280

Genomac výzkumný ústav, s.r.o.

Akreditovaná laboratoř založena v roce 2001 sourozenci RNDr. Lucií Benešovou, Ph.D. a RNDr. Markem Minárikem, Ph.D., předními českými odborníky v oblasti genetiky a DNA analýz. Oba působí jako soudní znalci v oboru zdravotnictví, odvětví genetika.

Největší soukromé výzkumné pracoviště v ČR poskytující genetická testování se statutem Nestátní zdravotnické zařízení a Znalecký ústav v oboru genetika. Zaměřuje se na genetická testování pro odbornou i širokou veřejnost (Rekreační genetika a Umění DNA) a výzkum v oblasti molekulární onkologie s bohatou publikační aktivitou (více než 40 článků v odborných zahraničních časopisech).

Společnost Genomac se od svého vzniku se zaměřuje na genetické testování pro potřeby určování otcovství, identifikaci, příbuznost a analýzu DNA. V neposlední řadě provádí Genomac testování geneticky podmíněných druhů onemocnění a predikci účinnosti jejich léčby.
V roce 2006 společnost v České republice zavedla genetické testy předků pro účely genetické genealogie a stala se dominantním poskytovatelem genetických testů v rámci nového dynamického oboru tzv. rekreační genetiky.
V roce 2007 byl společnosti udělen statut Znaleckého ústavu pro obor zdravotnictví s rozsahem oprávnění pro genetiku a analýzy DNA včetně určování genetické identity. Genomac je zapsán do I. oddílu seznamu znaleckých ústavů při Ministerstvu Spravedlnosti ČR.
V roce 2010 bylo v rámci výzkumu prováděného společností Genomac s podporou Evropského fondu pro regionální rozvoj založeno Centrum aplikované genomiky solidních nádorů (CEGES).
V roce 2012 se společnost Genomac přestěhovala do nových laboratorních a kancelářských prostor administrativní budovy Carolina centrum v Praze 6 – Ruzyni.
Od roku 2013 je nestátní zdravotnické zařízení držitelem akreditace pro vyšetření v oboru molekulární genetiky dle normy ČSN EN ISO 15189:2007 vydané Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. pod registračním číslem 8279.
V roce 2015 došlo ke změně názvu společnosti na Genomac výzkumný ústav, s.r.o. jako součást diverzifikace výzkumných a komerčních aktivit.
Genomac výzkumný ústav, s.r.o. je v současnosti největším soukromým centrem pro aplikovaný medicínský výzkum v České republice. Pod originální afiliací Genomac bylo dosud vědeckými pracovníky publikováno 68 prací zaznamenaných v databázi Web of Science, z toho 42 článků v časopise s impakt faktorem.
Převzato ze stránek Genomac výzkumný ústav, s.r.o.

Genomac výzkumný ústav, s.r.o.