Rodičovské linie – základní analýza původu – DNA test

(Standardní analýza k určení geografického původu předků testované rodičovské linie.)

Testy Y-Genograf a Mt-Genograf jsou schopny identifikovat Váš genetický původ po otcovské a mateřské linii na základě analýzy charakteristických úseků DNA, které zůstávají nezměněné z generace na generaci až do hloubky několika stovek až tisíců let zpět.

Pokud je tento konkrétní DNA test určen pro ženu, tak je třeba dodat vzorky mužských příbuzných! (více zde)

Více informací o DNA testu naleznete níže.

cena: 7.250 Kč

Odběrové DNA sady rozvážíme v Ostravě a Hlučíně bez poplatku,
do jiného města Vám sadu pošleme přes Zásilkovnu nebo poštou. Odběrovou sadu si můžete vyzvednout i v Praze v laboratoři.

Objednávat můžete i telefonicky tel.: 603 277 688 nebo přes e-mail.

Rodičovské linie Y-GenoGraf test + Mt-GenoGraf test

Zajímá vás objevení svých kořenů a zjištění původu Vašich vzdálených předků? Tento DNA test odhalí Vaše genetické kořeny po otcovské a mateřské linii až tisíce let zpět.

Otcovská linie: Y-Genograf

Y-Genograf je nástrojem pro zjištění předků po otcovské linii a poskytuje informace o genetickém původu. Například můžete zjistit, že vaše genetické kořeny jsou spojeny s germánským původem.

Mateřská linie: Mt-Genograf

Mt-Genograf na druhé straně určí váš původ po mateřské linii a umožní vám zjistit, do jakého mateřského klanu patříte, například klanu Helena, stejně jako císařovna Marie Terezie nebo ruský car Petr II.

Budete mít také možnost zjistit, kde ve světě žijí lidé s podobným genetickým profilem jako vy.  Výsledky budou prezentovány ve formě certifikátu s přehlednou migrační mapkou, tabulkou výsledků a podrobným popisem s přehlednou migrační mapkou Vaší haploskupiny (otcovská linie) nebo klanu (mateřská linie) a dalšími relevantními informacemi.

Jako bonus máte možnost zařadit výsledky s přehlednou migrační mapkou Vašeho Genografu do České národní genografické databáze a hledat zde vzdálené příbuzné na základě shodných genetických profilů.

Výsledek DNA testu

  • Luxusní certifikát (Y-Genograf) obsahující výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. Y-markerů), na základě kterých byla určena Vaše haploskupina + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou.
  • Dále porovnání Vašeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozvíte se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě.
  • Dále obdržíte další certifikát (Mt-Genograf) obsahující výpis variací přítomných v mtDNA, na základě kterých byl určen Váš klan a jeho podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou.
  • Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.
  • Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodným profilem a případně tak najít své příbuzné.

Upozornění:

Z našeho DNA testu získáte migrační mapu Vašich předků a certifikát s Vaším genetickým původem (popis a vysvětlení), který vám pomůže lépe porozumět vašemu genetickému původu.
Naše migrační mapování nabízí pohled na Vaše genetické kořeny a historii. Naše služby nejsou testem etnicity, ale z mapy a popisu získáte zajímavé informace o svých genetických kořenech. Objevte svou genetickou historii s námi!

Konečný výsledek testu je vypracován dle náročnosti interpretace výsledků do 4-6 týdnů od obdržení vzorků.

DNA test: Genograf test po otcovské a mateřské linii (geografický původ)